Posvátná geometrie

29.02.2016

Již Pythagoras, jehož známou větu o stranách pravoúhlého trojúhelníka zná snad opravdu každý, nazýval geometrii posvátnou. Proč? To je vcelku jednoduché. Tehdejší architekti a stavitelé hledali způsob, jak vyjádřit duchovní zákonitost prostřednictvím geometrických tvarů. A tak vznikla chrámová architektura, u které se při využití zásad posvátné geometrie projektují chrámy a další stavební díla blahodárně působící na mysl člověka. Vytvořte si malý chrám i u vás doma...

Použít můžete například tapety Tiles světoznámé značky Rasch. (Foto: fotoservr.com)

Jedním z geometrických symbolů jsou hvězdy. Hvězdnou oblohu vidíme jen za jasného počasí, ale vy si můžete svůj příbytek rozzářit hned několika fešnými kousky moderního osvětlení.
Například dekorativními žárovkami Diamond lights značky Frama, které jsou k mání za 970 Kč v Designville a svým tvarem připomínají hvězdy.
Designovou ikonou je závěsná lampa Gubi Semi značky Gubi ve tvaru kužele. Vyrábí se v šedé, bílé a černé barvě a stojí 11 750 Kč. Zakoupíte v Designville.
Lahůdkou geometrických tvarů je pak stolní lampa Angulo (white nebo black) z masivního jasanového dřeva od výrobce Claro. Její cena je 3 890 Kč a zakoupíte ji v Claro.


Finální tečkou k dotvoření vaší geometrické oázy klidu jsou designové polštáře z dílny Etsy.com.

PS: Taková malá radůstka pro pejskaře ;-) Mám ho doma. Cena dle velikosti vašeho miláčka. Zakoupíte na www.spokojenypes.cz.